پیوستن بولینگ دانلود سینمای اینترنت

پیوستن: بولینگ دانلود سینمای اینترنت بسکتبال خانه اشرافی خانه لاکچری پارک آبی در خانه

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه آمار دانشجویان ستاره‌دار اعلام شد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در سالجاری ۱۲ نفر در مقطع دکتری و ۱۵ نفر هم در مقطع ارشد، مردود شده است و اجازه ادامه تحصیل ندارند،

آمار دانشجویان ستاره‌دار اعلام شد

آمار دانشجویان ستاره دار اعلام شد

عبارات مهم : ستاره

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در سالجاری ۱۲ نفر در مقطع دکتری و ۱۵ نفر هم در مقطع ارشد، مردود شده است و اجازه ادامه تحصیل ندارند، گفت: وزارت علوم همچنان در حال مشورت با وزارت اطلاعات و سایر مراجع ذیربط است تا مسئله این افراد حل شود.

محمود صادقی (نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه عنوان دانشجوی ستاره دار اصولاً به کسانی اطلاق می شود که با وجود قبولی در آزمون کنکور، با مسئله عضویت در دانشگاه مربوطه مواجه هستند، گفت: با پیگیری هایی که صورت گرفته هست، از میان دانشجویان ستاره دارِ امسال، تاکنون ۱۵۱ نفر در مقطع دکتری و ۳۹۸ نفر نیز در مقطع ارشد، با تعهد موفق به عضویت و ادامه تحصیل شده است اند.

آمار دانشجویان ستاره‌دار اعلام شد

۲۷ دانشجو در امسال از تحصیل محروم شدند/ مشورت وزارت علوم با وزارت اطلاعات جهت حل مسئله دانشجویان ستاره دار

وی با اشاره به اینکه برغم تلاش های صورت گرفته، در سالجاری ۱۲ نفر در مقطع دکتری و ۱۵ نفر هم در مقطع ارشد مردود و اجازه ادامه تحصیل ندارند، افزود: وزارت علوم همچنان در حال مشورت با وزارت اطلاعات و سایر مراجع ذیربط است تا مسئله این افراد نیز حل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در سالجاری ۱۲ نفر در مقطع دکتری و ۱۵ نفر هم در مقطع ارشد، مردود شده است و اجازه ادامه تحصیل ندارند،

صادقی با تاکید بر اینکه مسئله دانشجوی ستاره دار، در دولت دکتر روحانی در مقایسه با دوره قبل وضع بهتری داشته، در پاسخ به این پرسش که راهکار پیشنهادی اش جهت از میان بردن این مسئله چیست؟ گفت: راهکار برطرف این مسئله به اصلاح روش ها و رویکردهای نهادهای ذیربط برمی گردد تا سختگیری ها را کم کرده و بپذیرند که حضور دانشجوی فعال و دانشگاه پویا، به مراتب بهتر و ثمربخش تر از دانشگاهی با فضای مرده و دانشجوی کم تحرک هست، ولی در عین حال اگر هم عمل خلاف قانونی از دانشجویی سر زد، بالطبع باید از طریق مراجع حقوقی پیگیری شود.

برخی دانشجویان صرفا به علت فعالیت در انتخابات از تحصیل محروم شدند/ مجلس پیگیر عنوان دانشجویان ستاره دار است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: بعضاً دانشجویی به من مراجعه کرده و به صرف اینکه درحین انتخابات، فعال و از اعتبار ها و به عبارتی سرمایه های اجتماعی آقای روحانی بوده، از تحصیل محروم شده است است.

آمار دانشجویان ستاره‌دار اعلام شد

او افزود: اعتقاد دارم این روا نیست که دانشجویی به دلیلی که گفتم و یا اینکه چون در فلان فعالیت شرکت و گرایش خاصِ سیاسی دارد، از ادامه تحصیل باز بماند، لذا بر این باور هستم که عمدتاً باید اصلاح رویکرد صورت بگیرد. البته ما نیز از طریق کارهای نظارتی در مجلس عنوان را پیگیری می کنیم، همچنان که تاکنون نیز تا حد زیادی پیگیری کرده و پاسخ گرفته ایم.

با اخذ تعهد و تحت فشار قرار دادن دانشجو موافق نیستم/ بخشی از محرومیت ها نوعی مجازات محسوب می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در سالجاری ۱۲ نفر در مقطع دکتری و ۱۵ نفر هم در مقطع ارشد، مردود شده است و اجازه ادامه تحصیل ندارند،

صادقی با تاکید بر اینکه با اخذ تعهد از دانشجویان موافق نیستم، گفت: لیکن در چنین شرایطی دانشجو تحت فشار قرار می گیرد و با سپردن تعهد، امکان تحصیل پیدا می کند، ولی با این حال با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد، همین مقدار هم که با اخذ تعهد، دانشجو را از تحصیل محروم نمی کنند، به نوعی یک قدم رو به جلو است.

وی اظهار داشت: دانشجو نباید به علت فعالیت صنفی، مجبور به دادن هزینه باشد آنهم هزینه ای که باعث ممنوع الورودی او به دانشگاه شود، از طرفی اصولاً این عنوان با موازین قانونی سازگاری ندارد، آیا که بخش قابل توجهی از این موارد، به تفتیش عقاید که خلاف قانون اساسی هست، باز می گردد و بخشی از محرومیت ها نیز نوعی مجازات محسوب می شود. در حالی که مجازات باید از سوی مرجع ذیصلاح و بعد از پیگیری های مورد نیاز صورت بگیرد.

آمار دانشجویان ستاره‌دار اعلام شد

به دانشجو باید حق دفاع، دادخواهی و تجدیدنظر بدهند/ وزیر علوم پیگیر عنوان محرومیت از تحصیل دانشجویان است

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنگامی که بررسی به وسیله محکمه ذیصلاح صورت نگرفته هست، چگونه می توان حکمی داد و بر اساس آن حکم، حق ادامه تحصیل را از فردی سلب کرد. در چنین مواردی باید به دانشجو حق دفاع، دادخواهی و تجدیدنظر بدهند، لذا چنین رویه ای که صرفاً به صلاحدید مراجع اطلاعاتی و امنیتی صورت می گیرد، کاملاً علی رغم موازین حقوقی است و مسلماً با هیچ کدام از موازین قانونی سازگاری ندارد.

صادقی ادامه داد: عوض کردن این رویکردهای مغایر با قانون، چیزی است که ما باید دنبال و از وزارت اطلاعات و وزارت علوم پرسش کنیم. البته بنده مطمئن هستم که وزارت علوم و شخص وزیر علوم، پیگیر حل ماجرا است.

واژه های کلیدی: ستاره | دانشجو | دانشجو | دانشجویان | وزارت علوم | وزارت اطلاعات | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs