پیوستن بولینگ دانلود سینمای اینترنت

پیوستن: بولینگ دانلود سینمای اینترنت بسکتبال خانه اشرافی خانه لاکچری پارک آبی در خانه

گت بلاگز اخبار بین الملل فریاد ترامپ بر سر مشاور امنیت‌ملی کاخ‌سفید

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که با وجود ابراز رضایت «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا از «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملّیش، وی در محافل شخصی از عملکرد مک مستر اب

فریاد ترامپ بر سر مشاور امنیت‌ملی کاخ‌سفید

فریاد ترامپ بر سر مشاور امنیت ملی کاخ سفید

عبارات مهم : امنیت

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که با وجود ابراز رضایت «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا از «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملّیش، وی در محافل شخصی از عملکرد مک مستر ابراز ناامیدی می کند و با او اختلاف نظر شدید دارد.

به گزارش ایرنا «الی لیک» در گزارشی جهت تارنمای این شبکه آمریکایی در گزارشی در این باره نوشت: طبق گفته بعضی مقامات کاخ سفید، ترامپ بعد از خواندن گزارش وال استریت ژورنال راجع به تماس مک مکستر با همتای کره جنوبیش بسیار خشمگین شده است هست. در این گزارش عنوان شد که این تماس جهت اطمینان دادن به مقام کره ای در این زمینه بوده که ترساندن ترامپ را راجع به این که سئول باید هزینه سامانه تازه موشکی را بپردازد، سیاست رسمی کشور نیست.

فریاد ترامپ بر سر مشاور امنیت‌ملی کاخ‌سفید

وی اضافه کرد: به گفته مقامات مذکور، ترامپ در تماس تلفنی با مک مستر سر او فریاد کشیده و وی را به به تضعیف تلاش ها جهت وادار کردن کره جنوبی به پرداخت کردن سهم خود متهم کرده هست. لیک در بخشهای دیگر گزارش خود افزود: تصمیم ترامپ جهت گزینش مک مکستر به عنوان مشاور امنیت ملی خود در فوریه (بهمن) گذشته یک موفقیت بود. وی یکی از مقامات نخبه دفاعی است که به وسیله هر دو حزب مهم آمریکا ستایش می شود و همواره به کاخ سفید کمک کرده است.

اما در داخل کاخ سفید، گزینش مک مستر چندان در رابطه با فردی که بیشترین اهمیت را دارد، چندان مطلوب نیست و بعضی از مقامات کاخ سفید گفته اند ترامپ با مک مکستر در برابر کارکنانش درگیر شده است هست. در حوزه پرسشها سیاسی، گروهی از مقامات وفادار کاخ سفید به «استیو بَنون» استراتژیست ارشد، متقاعد شده است اند که مک مستر تلاش می کند با کارها فریبکارانه خود مدیر جمهوری را به سمت در پیش گرفتن سیاست هایی سوق دهد که ترامپ در کارزار انتخاباتیش با آن مخالفت کرده بود.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که با وجود ابراز رضایت «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا از «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملّیش، وی در محافل شخصی از عملکرد مک مستر اب

در عین حال «رینس پاریباس» مدیر ستاد کارکنان کاخ سفید مک مستر را از یک انتصاب مهم منع کرد. متحدان و مخالفان مک مستر در کاخ سفید به وی گفته اند که ترامپ از مک مستر ناامید شده است اند.

کاخ سفید عصر یکشنبه (پریروز) بیانیه ای را انتشار داده است و به نقل از ترامپ نوشته است ‘نمی توانم از مک مکستر از این راضیتر باشم. وی در کارش فوق العاده ای است’، ولی بعضی دیگر از مقامات کاخ سفدی گفته اند که ترامپ در محافل شخصی چند وقت گذشته این احساس را نداشته است.

دو تن از مقام های کاخ سفید نیز گفته اند این اتفاق قبلا هم تکرار شده است و ترامپ در نشستی از مک مستر بخاطر تلاش های کلی وی جهت تضعیف سیاست هایش انتقاد کرده هست. در عین حال درخواست های مک مستر جهت ارائه اطلاعاتی به مدیر جمهوری قبل از بعضی مصاحبه های مطبوعاتی رد شده است هست. مک مستر در عین حال ترامپ را در دیدارش با نخست وزیر استرالیا همراهی نکرد و به جای وی «کی تی مک فارلند» معاون مشاور امنیت ملی در این دیدار حاضر شد. حتی منتقدان مک مستر هم اعتراف می کنند که وی فردی حرفه ای در روند سیاست امنیت ملی و یک استراتژیست توانمند است.

فریاد ترامپ بر سر مشاور امنیت‌ملی کاخ‌سفید

برخی از مقامات کاخ سفید همچنین گفته اند که در هفته های اخیر ترامپ در محافل شخصی از گزینش مک مستر ابراز تاسف کرده هست. تنش در روابط مک مستر و ترامپ از فوریه گذشته شروع شد که این ژنرال آمریکایی جهت نخستین بار با ترامپ دیدار کرد و به عنوان جانشین «مایک فلین» مشاور امنیت ملی قبلی ترامپ به خدمت گرفته شد. مایک پنس و پاریباس به دنبال اتهامات مطرح شده است علیه فلین راجع به این که به همکارانش راجع به مذاکراتش با سفیر روسیه اطلاعات گمراه کننده دارد به دنبال خلاص شدن از دست فلین بودند.

ترامپ خود در محافل علنی از فلین حمایت کرده بود و خروج فلین از تیم ترامپ جهت مدیر جمهوری آمریکا، که ارزش زیادی جهت روابط شخصی و وفاداری قائل هست، یک ضربه مهلک بود. نخستین اختلاف مک مستر با ترامپ بر سر صحبت مدیر جمهوری بود که در یک نشست یکسان در کنگره آخرهای فوریه ارائه داد.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد که با وجود ابراز رضایت «دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا از «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملّیش، وی در محافل شخصی از عملکرد مک مستر اب

مک مستر از ترامپ خواسته بود از واژه «تروریسم اسلامی بنیادگرا» استفاده نکند و با ارسال یادداشتی شکایت خود را از پیش نویس این صحبت که در آن از این عبارت استفاده شده است بود، مطرح کرد؛ ولی ترامپ صحبت خود را با حفظ این عبارت ارائه داد و بار دیگر لفاظی هایش در کارزار انتخاباتیش را با تاکید بر هر یک از این سه کلمه «رادیکال»، «اسلام گرا» و «تروریسم» تکرار کرد.

به گفته مقامات کاخ سفید، اختلاف بعدی این دو حتی جدیتر بوده هست. بَنون و ترامپ، مک مستر را جهت اخراج بعضی از اعضای دولت «باراک اوباما» مدیر جمهوری سابق آمریکا در شورای امنیت ملی تحت فشار قرار دادند. این افراد کسانی بودند که مظنون به درز اطلاعات به مطبوعات بودند، ولی مک مستر در پذیرش چنین خواسته ای تردید داشت و از اخراج نامهای مورد نظر خودداری ورزید و گفت که وی اختیار اخراج و جذب کارکنان شورای امنیت ملی را دارد.

فریاد ترامپ بر سر مشاور امنیت‌ملی کاخ‌سفید

در نهایت این که مدیر کارکنان کاخ سفید، در این ماه (مه/ اردیهبشهت) مک مستر را از انتصاب «ریکی وادل» به عنوان معاون خود منع کرد و از اینکه مک مستر نتوانسته تایید مورد نیاز جهت گزینش وی را کسب کند انتقاد کرد.

تاکنون کاخ سفید گفته است که ترامپ و مشاورش هماهنگ هستند و ترامپ هم در بیانیه ای از مک مستر ابراز رضایت کرد ولی «کلیان کانوی» مشاور کاخ سفید فوریه گذشته اطمینان داد که ترامپ کاملا به مشاور امنیت ملی سلف مک مستر (فلین) اطمینان دارد ولی وی ساعاتی بعد وادار به استعفا شد.

واژه های کلیدی: امنیت | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs