پیوستن بولینگ دانلود سینمای اینترنت

پیوستن: بولینگ دانلود سینمای اینترنت بسکتبال خانه اشرافی خانه لاکچری پارک آبی در خانه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تصویر العمل بازار نفت به تهدیدهای ترامپ

گمانه زنی‌ها نسبت به تصمیمی که دولت آمریکا راجع به توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران خواهد گرفت و مجموعه‌ای از عوامل دیگر، واقعیت جدیدی را در بازار نفت رقم زده ا

تصویر العمل بازار نفت به تهدیدهای ترامپ

تصویر العمل بازار نفت به تهدیدهای ترامپ

عبارات مهم : ایران

گمانه زنی ها نسبت به تصمیمی که دولت آمریکا راجع به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران خواهد گرفت و مجموعه ای از عوامل دیگر، واقعیت جدیدی را در بازار نفت رقم زده هست.

به گزارش ایسنا، حدود یک سال قبل تولید کنندگان راجع به عرضه بیش از حد نفت دلواپس بودند، ولی اکنون این واهمه وجود دارد که تقاضا از میزان عرضه فراتر رود. چنین چشم اندازی قیمت های نفت را به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۴ رسانده است.

بهای معاملات آتی نفت برنت اوایل هفته گذشته جهت نخستین بار از آخرهای سال ۲۰۱۴، از مرز ۷۵ دلار در هر بشکه عبور کرد. برنت از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون ۶ درصد و وست تگزاس اینترمدیت حدود ۵ درصد رشد قیمت داشته هست. رشد این دو قیمت پایه به رغم افزایش ارزش دلار روی داده که در برابر سبدی از ارزهای رقیب به بالاترین حد از ۱۱ ژانویه به این طرف رسیده است.

تصویر العمل بازار نفت به تهدیدهای ترامپ

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده تقاضای جهانی جهت نفت ممکن است امسال به حدود ۱۰۰ میلیون بشکه در روز افزایش کند، ولی زمانی که مسئله قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ مطرح می شود شماری از عوامل وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرند. یکی از بزرگترین پرسشها احتمال خروج آمریکا از برجام هست. دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تا ۱۲ مه راجع به بازگرداندن تحریم هایی که تحت توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران با شش قدرت جهانی برچیده شده است بودند تصمیم خواهد گرفت. این مساله ممکن است بر صادرات نفت کشور عزیزمان ایران تاثیر بگذارد.

با این همه انتظار می رود این تاثیر محدود باشد. به گفته رابرت یاوگر، مدیر معاملات نفت در میزوهو، کشور عزیزمان ایران اکنون ۲.۵ میلیون بشکه در روز نفت صادر می کند. اگر آمریکا از برجام خارج شود و تحریم ها مجددا بازگردند، صادرات نفت کشور عزیزمان ایران ۳۵۰ هزار بشکه در روز کم کردن خواهد یافت. بعلاوه تولید نفت در ونزوئلا که بزرگترین تولیدکننده عضو اوپک در آمریکای لاتین به شمار می رود، کم کردن پیدا کرده هست. بحران سیاسی و اقتصادی این کشور تولید نفتش را به حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز کم کردن داده است.

گمانه زنی‌ها نسبت به تصمیمی که دولت آمریکا راجع به توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران خواهد گرفت و مجموعه‌ای از عوامل دیگر، واقعیت جدیدی را در بازار نفت رقم زده ا

عرضه کمتر نفت از سوی کشور عزیزمان ایران یا ونزوئلا، حفظ اهداف تولید تحت توافق اوپک و غیراوپک را راحت تر می کند. این موضوعی است که دونالد ترامپ از آن خشنود نیست. ترامپ دو هفته قبل در پیامی در توییتر نوشت: به نظر می رسد اوپک دوباره دست به کار شده است و قیمت های نفت به طور مصنوعی بسیار بالاست. این مساله خوب نیست و قابل قبول نخواهد بود. پیش از این توییت، عربستان سعودی اعلام کرده بود می خواهد قیمت نفت بین ۸۰ تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه باشد.

اولیویه جیکوب، مدیر کل گروه تحقیقاتی سوئیسی پتروماتریکس در گفت و گو با شبکه الجزیره گفت: این مساله به سود آمریکا نخواهد بود و تصور می کنم این نخستین هشدار از سوی رییس جمهور آمریکا به اوپک است تا اجازه ندهد قیمت ها بیش از حد اوج برود. رییس جمهور آمریکا واقعا نمی خواهد به دوران نفت ۱۰۰ دلاری در وقت اوباما بازگردد لیکن قیمت بالاتر نفت ممکن است یک عامل نگرانی جهت اعتماد مصرفی در آمریکا شود و با برنامه ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، وی مایل نیست قیمت های نفت بیش از حد افزایش کند.

وی در ادامه افزود: اگر آمریکا از توافق هسته ای خارج شود، تاثیر تحریم ها به اندازه دور قبل نخواهد بود، لیکن آمریکا این بار تنها خواهد بود، بنابراین شاهد عوض کردن زیاد جریان صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به سمت شرق خواهیم بود و صادرات کشور عزیزمان ایران به آسیا در حال حاضر نیز رو به زیاد کردن هست، بنابراین تصور می کنم کشور عزیزمان ایران جهت حفظ مشتریانش در آسیا نفت خام خود را ارزانتر خواهد فروخت لیکن این منطقه حساسیت کمتری نسبت به تحریم های احتمالی از سوی آمریکا دارد.

تصویر العمل بازار نفت به تهدیدهای ترامپ

اما در مورد تاثیر احتمالی تحریم ها بر ونزوئلا جیکوب گفت: در حال حاضر ونزوئلا نیز به علت این که تحت تحریم ها واقع شده است است با مشکلاتی روبه روست. آمریکا از این نظر در موقعیت بهتری نسبت به زمانی که تحریم های دشواری علیه ونزوئلا وضع نکرده بود قرار دارد. این کشور اکنون تاثیر تحریم ها را لمس می کند بنابراین شدت یافتن تحریم ها کاملا مهم نیست، لیکن ونزوئلا خود در حال محدود کردن درآمدهای احتمالی اش است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | صادرات | ونزوئلا | تحریم ها | ونزوئلا | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs