پیوستن بولینگ دانلود سینمای اینترنت

پیوستن: بولینگ دانلود سینمای اینترنت بسکتبال خانه اشرافی خانه لاکچری پارک آبی در خانه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ روز گذشته، نوسانات دلار و سکه شکل مارپیچی به خود گرفت. شاخص ارزی در ابتدای روز به سرعت زیاد کردن یافت، در ادامه کمی آرام گرفت و در انت

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

عبارات مهم : بازار

جدال عرضه و تقاضا در قله بورس

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ روز گذشته، نوسانات دلار و سکه شکل مارپیچی به خود گرفت. شاخص ارزی در ابتدای روز به سرعت زیاد کردن یافت، در ادامه کمی آرام گرفت و در انتهای روز یک بار دیگر با زیاد کردن سطح تغییرات خود را به آستانه ۴ هزار و ۱۹۰ تومان رساند. نوسانات انتهای روز دلار، رشد سکه را نیز تسریع کرد و آن را به نقطه یک میلیون و ۴۰۹ هزار تومان برد. همزمان در بازار سهام، شاخص کل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران معاملات را با افت اندک ۱۵ واحدی به آخر رساند که یک روند طبیعی از خریدوفروش های معامله گران در قله بود.

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

در نیمه اول روز دوشنبه، بازار دلار پرنوسان بود. از ساعت یک تا ۲ ظهر دامنه تغییرات کم کردن یافت، ولی بعد از تسویه های ارزی بار دیگر نوسانات شاخص ارزی زیاد شد. روز گذشته دلار معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۱۶۰ تومان شروع کرد، تا ساعت ۱۲ ظهر به نزدیکی محدوده ۴ هزار و ۱۸۰ تومان رسید و بعد از آرامش یک ساعت میانه روز، در ساعات انتهایی خود را به آستانه محدوده ۴هزار و ۱۹۰ تومان رساند. مارپیچ قیمت دلار به شکل متمایزی در بازار سکه نیز نمایان شد.

در واقع، در سیزدهمین روز آذرماه، در ابتدا بازار ارز نوسانی شد، حال آنکه سکه تمام بهار آزادی تغییرات افزایشی خاصی نداشت. از حدود ساعت ۲ ظهر نوسان از بازار ارز به بازار سکه سرایت کرد و قیمت تا یک میلیون و ۴۰۹ هزار تومان اوج رفت. در حالی که روز گذشته دلار زیاد کانون توجه معامله گران بازار بود، بعضی از بازیگران انتظار دارند، در روزهای آینده توجهات به بازار سکه بازگردد. به باور آنها، تحرکات معامله گران در حراج بانک کارگشایی و خریدهای بازیگران آتی از جمله عواملی است که می تواند بار دیگر توجهات به بازار سکه را زیاد کند. این در حالی است که عده ای نیز باور داشتند، زیاد کردن قیمت دلار زیاد ناشی از خریدهای سنگین درهم یک شرکت تجاری بود. در واقع از نظر آنها، از آنجا که چنین عاملی در روزهای آینده در بازار ارز حضور نخواهد داشت، توجهات مانند روز گذشته به معاملات دلار نخواهد بود. این در حالی است که عده ای باور دارند با توجه به ادامه تقاضای آخر سال میلادی، امکان رشد زیاد قیمت ها در بازار کم نیست.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ روز گذشته، نوسانات دلار و سکه شکل مارپیچی به خود گرفت. شاخص ارزی در ابتدای روز به سرعت زیاد کردن یافت، در ادامه کمی آرام گرفت و در انت

تغییر زاویه دید معامله گران

روز یکشنبه، قیمت دلار تنها ۷تومان زیاد کردن را به ثبت رساند، حال آنکه در بازار موازی، سکه تمام ۱۴ هزار تومان رشد را به ثبت رساند. در سومین روز هفته این روند تقریبا معکوس شد و دامنه نوسانات سکه کم کردن یافت، ولی دلار تغییرات قیمت بیشتری را ثبت کرد. این عنوان موجب شد که معامله گران در روز سوم هفته توجه بیشتری را معطوف بازار ارز کنند و سکه کمی به حاشیه رانده شود. در سومین روز هفته، دلار با ۳۰ تومان زیاد کردن به قیمت ۴ هزار و ۱۸۹ تومان رسید. به گفته فعالان، بااهمیت ترین دلیلی که زمینه زیاد کردن قیمت را فراهم کرد، افزایش قیمت حواله درهم بود. عبور حواله درهم از سطح هزار و ۱۵۰ تومان، علامت افزایشی را به معامله گران بازار داخلی داد تا آنها خریدهای خود را بالاتر ببرند.

در حالی که انتظار می رفت تحت تاثیر رشد شاخص ارزی، سکه تمام بهار آزادی نیز راه افزایشی خود را با سرعت در کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ادامه دهد، به طور غیرمنتظره ای این فلز گرانبها تا ساعت ۲ بعدازظهر رشد خاصی را نسبت به روز یکشنبه تجربه نکرد و قیمت در ابتدای کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نوسانات خود را صورت داد. بخشی از این اتفاق ناشی از افت ابتدای روز بود که سکه معاملات خود را تحت تاثیر زیاد کردن فروش ها و کم کردن اونس در بازارهای جهانی در کانال یک میلیون و ۳۹۰هزار تومان شروع کرده بود. با شروع حراج در بانک کارگشایی از حدود ساعت ۲ ظهر، بازیگران با قیمت هایی بعضا بالاتر از قیمت بازار اقدام به خرید کردند و همین عنوان سیگنال افزایشی را به سایر معامله گران بازار داد. در نهایت روز دوشنبه، سکه ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت یک میلیون و ۴۰۹ هزار تومان به کار خود آخر داد که افزایشی ۸هزار تومانی نسبت به قیمت روز دوم هفته داشت. البته بعد از ساعت ۳ بعدازظهر قیمت سکه رشد بیشتری را نیز تجربه کرد؛ عاملی که ممکن است در روزهای آینده نیز نگاه ها را به بازار سکه بازگرداند. به گفته فعالان، روز دوشنبه، خریداران تحرک زیادی در حراج سکه داشتند و همین عنوان موجب می شد که قیمت های بازار نقدی نیز متاثر شوند.

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

افزایش خریدهای درهم

روز دوشنبه، دلار معاملات خود را با قیمت ۴هزار و ۱۶۰ تومان شروع کرد که زیاد کردن جزئی یک تومانی نسبت به قیمت روز یکشنبه داشت. با این وجود، با زیاد کردن قیمت حواله درهم قیمت دلار نیز به سرعت راه افزایشی را در پیش گرفت و در کمتر از نیم ساعت وارد محدوده ۴هزار و ۱۷۰ تومان شد. به گفته بعضی فعالان بازار، روز دوشنبه تقاضا جهت خرید حواله درهم اوج بود، عاملی که موجب شد این ارز از حدود ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر حدود ۱۲ تومان رشد را تجربه و از مرز هزار و ۱۵۰ تومان عبور کند. تحت تاثیر تحرکات درهم، قیمت دلار نیز در معاملات آتی از محدوده ۴ هزار و ۱۹۰ تومان عبور کرد و در بازار نقدی نیز قیمت روی نقطه ۴ هزار و ۱۸۹ تومان ایستاد. این قیمت دلار در حجم عمده بود، حال آنکه بعضی صرافی ها حوالی ساعت یک بعدازظهر قیمت دلار بر تابلوی خود را ۴ هزار و ۲۰۰ تومان درج کردند. عده زیادی از صرافی ها نیز ترجیح می دادند که در موقعیت فروش قرار نگیرند و دلار خود را نگه دارند.

در روزی که قیمت دلار بیشترین زیاد کردن از اواسط مهرماه را به ثبت رساند، یورو نیز تا حوالی ۵ هزار و ۱۰۰ تومان اوج رفت. دیروز، یورو ۴۵ تومان گران شد و به قیمت ۵ هزار و ۸۵ تومان رسید. به گفته فعالان، این زیاد کردن بیش از هر موضوعی ناشی از کمبود حجم فیزیکی این ارز در بازار داخلی بود. همزمان جوسازی اطراف زیاد کردن دلار نیز در رشد ارز اروپایی موثر بود. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، باتوجه به آنکه زیاد کردن یورو از سوی بازارهای جهانی حمایت نمی شد، حباب آن در بازار داخلی زیاد شد و به حدود ۱۰۰تومان رسید. عده ای اعتقاد دارند، این اختلاف در صورتی که ادامه پیدا کند، می تواند زمینه آربیتراژ ارزی را فراهم کند.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ روز گذشته، نوسانات دلار و سکه شکل مارپیچی به خود گرفت. شاخص ارزی در ابتدای روز به سرعت زیاد کردن یافت، در ادامه کمی آرام گرفت و در انت

در واقع معامله گران در چنین شرایطی می توانند با خروج دلار از بازار داخلی به جای آن یورو وارد کنند. این عنوان می تواند موجب زیاد کردن زیاد قیمت شاخص ارزی شوند. در این شرایط آنها از تفاوت قیمت بازار داخلی با بازار جهانی کسب سود می کنند. روز دوشنبه پوند نیز ۷۵ تومان گران شد.

بازگشت سکه از کانال یک میلیون و ۳۹۰

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

روز گذشته، سکه معاملات خود را در کانال یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان شروع کرد. در سومین روز هفته، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و ۳۹۳ هزار تومان شروع کرد. این قیمت ۸ هزار تومان پایین تر از روز یکشنبه بود. در ادامه روز این فلز گرانبها با تکیه بر رشد قیمت دلار و تحرکات معامله گران در حراج سکه به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رفت. سکه روز یکشنبه با ۱۴ هزار تومان رشد به قیمت یک میلیون و ۴۰۱ هزار تومان رسیده بود، حال آنکه در نهایت روز دوشنبه در نهایت تنها ۸ هزار تومان زیاد کردن قیمت را به ثبت رساند. زیاد کردن قیمت سکه در شرایطی صورت گرفت که از نظر مدیر اتحادیه کشوری طلا و جواهر قیمت آن دارای حباب هست. به گزارش خبرگزاری منزل ملت، مدیر اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: در حال حاضر قیمت سکه طلا در بازار با حباب ۸۰ الی ۹۰ هزار تومانی روبه رو هست. وی ادامه داد: بعد از حراج سکه طلا از سوی بانک کارگشایی بازار عرضه و تقاضا در حال تعادل نسبی بوده و حتی کم کردن تقاضا جهت خرید نیز در بازار وجود دارد، رشد قیمت سکه در مدت اخیر به تقاضای کاذب منجر شده است بود؛ ولی دادو ستدهای بازار در حال عادی شدن است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه این اتحادیه در کنترل و نظارت عیار طلا نقش دارد، یادآور شد: اتحادیه طلا و جواهر یک نهاد غیرانتفاعی و نظارتی است و کار اقتصادی انجام نمی دهد و نقشی در عرضه یا تقاضا یا دخالت در بازار ندارد و کارهای صنفی اعضای اتحادیه را انجام می دهد.

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | دوشنبه | روز دوشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

مارپیچ نوسان در بازار طلا و ارز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs